הליכון מתקפל – בחירה חכמה לתהליך שיקומי

היכולת להתנייד גם במצבים פיזיולוגיים מאתגרים היא אקוטית וחיונית לאדם – הן מבחינה בריאותית והן מבחינה פסיכולוגית ונפשית: האדם המשתמש בהליכון מתקפל זקוק לו על מנת לחוש את יכולתו ואת עצמאותו בשטח, בלי להיות תלוי במטפלים, עוזרים, אחים ואחיות או קרובי משפחה שיסייעו לו.

מי זקוק להליכון מתקפל?

ישנם מבוגרים וקשישים רבים אשר צריכים לעשות שימוש בהליכון מתקפל בתפקוד היומיומי שלהם על מנת שלא להיות תלויים באחרים וכדי לשמר מצב של עצמאות. באילו מצבים יש צורך בהליכון מתקפל?

נכים חלקית ותשושי נפש

נכים ותשושי נפש אשר עדיין יכולים להתנהל בכוחות עצמם בתוך בית האבות ובסביבותיו – יכולים להיעזר בהליכון מתקפל לצורך התניידות כללית בתוך המקום וכן בסביבותיו. במקום להמתין למטפל על מנת להגיע לבית המרקחת או לסופר, באמצעות הליכון מתקפל יכולים מבוגרים ותשושי נפש רבים להגיע למחוז חפצם בלי להיות תלויים באחרים ובלי לוותר על העצמאות שלהם.

תפקוד בבית אבות

מבוגרים המתגוררים דרך קבע בבית אבות וצריכים להגיע לחוגים, לחדר האוכל, לחדר המחשב ובאופן כללי – לשמור על ניידות, זקוקים לא אחת לסיוע שוטף. בהיעדר מטפל הזמין ללא הרף ועל מנת להעניק לאדם המתאושש את היכולת לתפקד באופן עצמאי וללא קשיים באופן שוטף יש צורך בהליכון מתקפל אישי.

הליכון מתקפל מעניק לאדם את ההזדמנות להיות פעיל כפי צרכו ומבלי לוותר על התחשבות בגוף ובקצב ההתקדמות האישי שלו. זאת, בהתאם למצבו הגופני וליכולותיו להתאושש בעבודה משותפת עם מטפל לשיקום.

תרגול הליכה עצמאית

יתרונות הרבים של הליכון מתקפל כוללים את היכולת לאמן את האדם עד שהוא מגיע למצב בו הוא יכול לשפר את תפקוד השרירים שלו באופן שוטף. באמצעות הליכון מתקפל יכול אדם המתאושש מתאונה או מניתוח קשה – ומתקשה בהליכה עצמאית – לתרגל צעדים באופן הדרגתי תוך הקשבה לגוף ושיפור יכולת היציבה, העמידה, הישיבה, הצעידה ועוד.

ההליכון המתקפל הינו תרגול מצוין עבור מי שעבר תאונה קשה ורוצה לחזור לחיים בצורה הדרגתית תוך תרגול הליכה בהתאם ליכולות האישיות שלו.

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן