מה זה קריפטו?

קריפטו הוא למעשה קיצור למטבע קריפטוגרפי –  מטבע דיגיטלי וירטואלי שמאובטח באמצעות קריפטוגרפיה, מה שיוצר מטבעות אשר כמעט בלתי אפשרי לזייף אותם. מטבעות קריפטוגרפיים רבים הם למעשה רשתות מבוזרות המבוססות על טכנולוגיית בלוקצ'יין – ספר חשבונות מבוזר אשר השולטים עליו הם רשת של משתמשים, ולא גוף מרכזי אחד כמו במטבע מסורתי.

מטבעות קריפטו בדרך כלל אינם מונפקים על ידי אף רשות מרכזית, מה שהופך אותם באופן תיאורטי לחסינים מפני התערבות ממשלתית, ולכן רבים מבינים כי יש להם משמעות גדולה גם לעתיד.

מה היתרונות והחסרונות של מטבעות הקריפטו?

מטבע קריפטו הוא סוג של נכס דיגיטלי המבוסס על רשת המופצת על פני מספר רב של מחשבים. מבנה מבוזר זה מאפשר למטבעות הללו להתקיים מחוץ לשליטה של ממשלה מסויימת או רשויות מרכזיות ולכן יש לא מעט מומחים המאמינים שבלוקצ'יין וטכנולוגיות קשורות ישבשו תעשיות רבות, כולל פגיעה בתחומים פיננסים רבים וכולל השלכות משפטיות לא מעטות.

היתרונות של מטבעות קריפטו כוללים העברות כספים בצורה זולה ומהירה יותר ומערכות מבוזרות שאינן קורסות בנקודת כשל אחת, מה שמגביר את הביטחון של המשתמשים.

יחד עם זאת, החסרונות של מטבעות הקריפטו כוללים את תנודתיות המחירים שלהם, צריכת אנרגיה גבוהה לפעילויות כרייה של מטבעות והעובדה שניתן לעשות בהן שימוש בפעילויות פליליות כמו הלבנות הון, הונאות שונות, מכירת מוצרים אסורים ועוד.

התשובה לשאלה מה זה קריפטו כולל הבנה של מטבעות הקריפטו

מטבעות קריפטו הם מטבעות והם מאפשרים תשלומים מקוונים דיגיטליים בצורה מאובטחת ללא שימוש במתווכים של צד שלישי. קריפטו מתייחס לאלגוריתמי ההצפנה השונים ולטכניקות ההצפנה ששומרות על המטבעות האלו, כגון הצפנת עקומה אליפטית ועוד.

ניתן לכרות מטבעות קריפטו או לרכוש אותם מבורסות למטבעות קריפטוגרפיים. לא כל אתרי המסחר האלקטרוני מאפשרים רכישות באמצעות מטבעות קריפטו. למעשה, מטבעות קריפטו, אפילו אלו שנחשבים מאוד פופולריים כמו ביטקוין, כמעט ולא משמשים לעסקאות קמעונאיות. עם זאת, הערך המרקיע שחקים של מטבעות אלו הפך אותם לפופולריים כמכשירי מסחר בראיה לעתיד, ליום שאכן יהיה ניתן לעשות בהם שימוש של ממש כמו כל מטבע מסורתי.

למידע נוסף ליחצו – מה זה קריפטו

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן