יועץ עסקי וכלכלי להגשמת החופש הכלכלי שלכם

יועץ עסקי וכלכלי להגשמת החופש הכלכלי שלכם
לרוב מנהלים או בעלים של חברה מבינים שמשהו לא עובד כשורה ושהעסק שלהם לא מממש את מלוא הפוטנציאל העסקי שלו. לרוב הם גם מתקשים לשים את האצבע ולהתמקד על הגורם הבעייתי, זה הסימן הטוב ביותר לכך שהגיע הזמן לקבל ייעוץ מגורם חיצוני, כזה שיוכל לתת נקודת מבט אחרת, לדייק את הצרכים ולבנות תוכנית שתניע מהלכים שיזניקו את החברה.

עיקר הפעילות של יועצים עסקיים היא מול חברות ועסקים המוגדרים בינוניים, רובם לא נמצאים בשלב של הישרדות, אלא ניצבים בצומת בו יש צורך לשפר ביצועים, לחזק תהליכים קיימים, לאייש משרות או תפקידים חסרים, ולא פחות חשוב מזה – למסד תכנית עסקית או תכנית אסטרטגית מובנית אשר חסרה למרבית החברות הבינוניות, המתנהלות ברוב המקרים באופן טקטי ממשימה למשימה בלי הגדרה ממוקדת וברורה לאן הם רוצים להביא את החברה.

הדרך הנכונה להנעת שינוי

עבודה של יועץ עסקי מול חברה מתחילה בראש ובראשונה בדיאגנוזה עסקית ואסטרטגית. כדי לבצע ניתוח שכזה יש צורך בעיון בדוחות ותוכניות החברה, ריאיון עם הבעלים או המנכ"ל, ההנהלה ובעלי תפקידי מפתח ולפעמים גם מדגם של העובדים עצמם, על מנת לקבל תמונה רחבה ומעמיקה של מצב החברה, לצד מצבה הפיננסי והעיסקי.
היועץ למעשה חוקר את כל הצוות הניהולי והמשאב האנושי בחברה, את המבנה הארגוני, את הגדרות התפקידים בחברה כמו גם סמכויות ותחומי אחריות, הליך קבלת החלטות  בנוסף בודק היועץ באם ישנן התנגשויות בין ממשקים של תפקידי הניהול השונים. דרך התהליך הזה מקבל היועץ מושג על ה- DNA של החברה ועל הסביבה העסקית שלה ולפי כל הנתונים שאסף יכול להכין המלצות להמשך הדרך.


אז מה זה למעשה ייעוץ עסקי אישי?

בייעוץ עסקי אישי ההמלצות שייתן היועץ העסקי תהיינה בהתאם לניתוח העסקי, אבל לא רק. לא פחות חשוב מכך הוא שההמלצות גם תהיינה מותאמות לרמת המוכנות של החברה להכיל שינויים בנקודת הזמן הזו, בהתאם להבנתו המקצועית של היועץ לאור המחקר שביצע. לא פעם חברות אינן בשלות לעבור תהליכים גדולים אלא ייטב אם יתחילו בצעדים הדרגתיים.
למעשה, ליווי עסקי אישי מאפשר לעסק להוציא לפועל את תוכנית העבודה, כאשר היועץ העסקי מעורב ומסייע להנהלה בהובלת התהליך, בין אם בתהליכים פנים ארגוניים ובין אם מחוץ לחברה, בסביבה העסקית בה היא פועלת.

אחד האתגרים הגדולים של כל מנהל או בעל חברה היא העובדה שברוב הפעמים הוא מרגיש לבד, גם אם לצידו יש צוות הנהלה.
מכאן שייעוץ מקצועי למנהל הוא קריטי כדי שניתן יהיה לבנות את הארגון כך שיוכל לתפקד ולצמוח.

בניית תוכנית

בעזרתו המקצועית של היועץ העסקי תבנה תוכנית פעולה בעזרתה יחל תהליך לטיפול ושיפור להובלת שינוי כדי שהחברה תצא מהמצב המקובע בו היא נמצאת.
התוכנית שיבנה היועץ יכולה להיות, תוכנית פעולה, תוכנית עסקית או תוכנית אסטרטגית, כאשר כל אחת מהן תכתיב את הטקטיקה הנכונה ביותר בה על החברה לפעול.

אין עוררין כי בעלים של חברה או המנהל שלה מכירים אותה טוב יותר מכל אדם אחר, אך לפעמים כל מה שהם צריכים זה מישהו שיראה להם את הדרך הנכונה ויצעד איתו יד ביד כדי להשיג את המטרות של החברה.
לא מעט חברות מתקשות להצליח ולהתרומם מפני שהן לא פועלות לפי תוכנית עסקית או אסטרטגית מסודרת, הרי אם תהליכים לא מתוקצבים נכון, אם עסוקים בטקטיקה ועושים פעולות קטנות בכל פעם מבלי לראות את התמונה המלאה, נוצר קושי לקבל החלטות מושכלות.
חשוב להבין כי אחד מיתרונותיו הבולטים של יועץ עסקי חיצוני הוא כי אינו מעורב בפוליטיקה הפנימית של החברה, ולכן מביא ראיה חדשה ולא פעם גם עשוי לאתגר את המנהל. כל אלו הם מה שבסופו של דבר יביאו למינוף החברה, להאצת השינוי המיוחל ויסייעו לחברה למקסם את הפוטנציאל הגלום בה.

גם אתם מרגישים שהעסק תקוע? שאין לכם זמן לתכנן תוכניות מסודרות ולעבוד על פיהם? אתם מוזמנים ליצור קשר לשיחת ייעוץ ראשונית עם בני פלומן, יועץ כלכלי עסקי עם ניסיון של מעל עשרים שנה במהלכן סייע לחברות ועסקים רבים בבניית תוכנית עבודה כללית לעסק לטווח קצר ולטווח רחוק אשר כוללת הגדרת יעדי מכירות,

בניית תקציב מסודר, הגדרת מדדי בקרה, ניהול תזרים מזומנים יעיל, יצירת שיגרת ניהול תקציב ועוד.
לשיחת ייעוץ ללא עלות או התחייבות התקשרו למספר: 052-4203043

הכתבה עזרה לכם?
שתפו ברשתות
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
כתבות נוספות
שאולי תאהבו
דילוג לתוכן